confessions

secil

1. nesil Yazar - taze yazar - Yazar -
seçil ocak

  1. toplam entry 7
  2. takipçi 0
  3. puan 417

ufak tefek hatalar

secil
Elbette yeni bir projeye başlıyorsunuz sorunlar çıkıyordur fakat bu entry altında hatalardan söz edelim ona göre düzenlemeler yapılsın düşüncesindeyim. İstatistikler kısmına giremiyorum (kullandığım telefon iphone 12 mini) bilgisayarımda bakmadım fakat baktığım zaman yeniden yazacağım. Ve arama alanına yazdığımda üst tarafta boşluk oluyor o boşluğun çıkmasına anlam veremedim.

cem yılmaz

secil
Cem yılmaz, komedyen, senarist, oyuncu, yönetmen gibi birçok dalda kendisini kanıtlamış kişidir. Toplumda seveni olduğu kadar nefret eden kişi sayısıda çok fazla.

Senaristliğini ve oyunculuğunu bambaşka sevdiğim kişidir cem yılmaz. Özellikle g.o.r.a filmi, başrol olmadığı filmlerde dahi adam hakkını veriyor. Vizontole filminde fikri karakteri, organize işler filminde ise müslüm karakteri çok hoşuma gitmişti.

Birçok insan, cem yılmazın sadece küfürle ünlü olduğunu düşünmektedir. Böyle bir yanılgıya düşmenin açıkçası saçma olduğunu düşünüyorum, çok zeki bir insan. Bu kadar kaliteli espriler sadece küfürle oluşmaz.

Bu tarz insanlarla hemfikir olduğum bir nokta var diyebilirim o da erşan kuneri, maalesef çok fazla zorlama küfürler dönüyor. Gora veya arog filmlerinde küfürler o kadar belli olmuyordu, o kadar akıcıydı. Erşan kuneri dizisinde ise zafer algöz ve çağlar çorumlu harikalardı. Özellikle öğretmen kemal ve nazlı sahneleri hiçbir zaman unutulmaz düşüncesindeyim.

quest for fire

secil
Daha önce hiç duymadığım ama başlık sahibi tarafından çok fazla övüldüğünden dolayı mutlaka izleyeceğim filmdir. İzledikten sonra gerekirse replikleri ile dahi başlık açıp entry girebilirim

yalanın icadı

secil
yalanın icadı filmini 2010 yılında izlediğim ve geçenlerde netflix içerisinde görüp, duygulanıp, yeniden açıp izleyeyim dediğim filmdir.

Başrollerini ricky gervais ve jennifer garner oyuncularının paylaştığı komedi filmidir. Birçok platformda romantik kategorisine girdiği de söyleniyor ama benim için komedi filmidir. Film içerisinde cinsel söylemler yer alıyor fakat hiçbir şekilde eyleme geçmiyor, bu durumlardan rahatsız olan kişiler ailesi ile rahatça izleyebilirler.

Film hakkında spoiler vermek istemiyorum fakat verecek kişilerin entylerini okumak isterim. Bana göre film 10 üzerinden 8 puana sahip. Tabii imdb üzerinden 6.3'lük puan alarak birçok insanın (bu film izlenmez kesin) tepkisini almış olabilir.

game of thrones

secil
Hiç izlemediğim dizidir, fakat got izleyenler tarafından müthiş derece hayranlık duyulan dizi. Yakın zaman içerisinde çevremden duymazsam eğer mutlaka başlayacağım, insanlar çok övdükleri zaman sebepsiz bir soğuma oluyor.

matrix

secil
Başrollerini keanu abimiz ve carrie-anne ablamızın oynadığı 1999 yılında vizyona giren o muhteşem başyapıt. Açıkçası film serileri arasında en çok beğenileni kesinlikle ilk olanı diyebiliriz. Çekim için neo popişinden ter akarcasına yardırıyordu, amerika ciddi anlamda oyuncusunu yoruyor. Diğer serilerin pek hoşuma gitmediğini ve en son çıkarttıları filmin ise maalesef vasat olduğunu dile getirebilirim.

hababam sınıfı

secil
Komedi filmi olmasının yanı sıra içerisinde de oldukça duygusal sahnelere yer verilmiştir. Bu bahsettiğim seri 1980 yılı öncesinden önce olan hababam sınıfını anlatmaktadır. Kemal sunal, tarık akan, halit akçatepe, şener şen, adile naşit ve münir özkul gibi sanatçıların yer aldığı filmden söz ediyorum. Açıkçası ben sonradan çekilen hiçbir filme sıcak bakmıyorum (bkz: matrix) buna çok fazla örnek var. hababam sınıfır oyuncularından Hayatını kaybeden tüm oyunculara rahmet, hayatta olanlara ise sağlık diliyorum

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol