confessions

tevfik

1. nesil Admin - taze yazar - Admin -
tevfik aktunç

  1. toplam entry 11
  2. takipçi 2
  3. puan 568

gibi

tevfik
komedi kategorisini son derece hak eden muhteşem dizidir. murat soner'in anlattığına göre gibi dizisi birçok platformdan ve birçok yapımcıdan direkt olarak ret cevabı almış.

exxen de youtube üzerinden yayın yapan çok fazla youtuber bünyesine çektikten sonra gibi dizisine sizinkileri de yayınlayalım demiş ve olanlar olmuş. şu an exxen de en çok izlenen diziler arasında yer alıyor. açık konuşmak gerekirse ben exxen üyeliğini leyla ile mecnun için almıştım, şu an gibi dizisi için uzatıyorum.

senaryosunu feyyaz yiğit ve aziz kedi'nin birlikte yazdığı gibi dizisinin başrollerinde feyyaz yiğit, kıvanç kılınç yer alıyor Ahmet Kürşat Öçalan yer almaktadır. diziye konuk oyuncu olarak girenlerin dahi süper replikleri var, Belki de bu yüzden yalnızca cesurların işidir badana.

aynı zamanda murat soner'in gibi hakkında fikir ve düşünceleri benim bayağı hoşuma gitti.

trainspotting

tevfik
Yaklaşık 17 yıl önce izlediğim filmdir. Yeniden hatırlayıp entry düzenlemem için bugün tekrar izleyeceğim. Birçok filmi unutulmaz yapan en büyük olay kesinlikle müzikleri diyebilirim. Bugün izleyip entry fikir ve düşüncelerimi yazacağım.
2
itsatakan24 itsatakan24
Kesinlikle seveceğinize eminim. Vay be 17 sene önce mi izlediniz. Fikirlerinizi kesinlikle bekliyor olacağım :)
tevfik tevfik
Lise son sınıfta olduğumu hatırlıyorum. Arkadaşımızın evindeki vcd ile izlemiştik fakat sağlıklı yorum yapabilmem için yeniden izlemem gerekli bugün

film sözlük

tevfik
Film sözlük 23 Eylül 2022 tarihinde aktif hâle gelmiş internet sitesidir. İçerisinde tüm film kategorilerini rahatça bulabileceğiniz ve özgürce entry girebileceğiniz sitedir.

messiah

tevfik
dizi ilk çıktığında netflix platformunda izlemiştim ve bayağı hoşuma gitmişti. dizinin 2. sezonun olmamasına üzüldüm açıkçası, son sahnesi çok fazla meraklandırmıştı ve 2. sezonu merakla beklerken projeyi iptal ettiklerini duyduğumda, devam etselerdi sağlam kazanırlardı düşüncesi yeraldı.

messiah dizisinde başrolun ismi Mehdi Dehbi, oldukçsa kaliteli oyunculuğu var. aynı zamanda mesih dizisine mehdi isimli oyuncuyu yakıştırmaları ise ayrı bir incelik olmuş.

gizlilik politikası

tevfik
filmsozluk.com (Gizlilik politikalarında Film Sözlük olarak anılacaktır) internet sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımızın tamamı bu sayfada yer alan gizlilik politikalarımızın tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Film Sözlük haber sitemizde kullanıcıların yaptığı yorumlar, yorumlardaki ad soyad bilgileri, mail adresi, telefon numarası ve internet sitesi gibi kişiyi doğrudan veya dolaylı olarak tanımlamak için kullanılan bilgiler, kişinin kişisel bilgileri olarak kabul edilecektir ve politikalarımızda “Kişisel Bilgiler” olarak anılacaktır.

Gizlilik Politikası
Film Sözlük, sitemizi kullanan veya yorum yapan kullanıcıların kişisel bilgilerini bu gizlilik politikası ile belirlenen esaslar haricinde kullanılmayacak, kullanıcının rızası olmadan üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Film Sözlük internet sitesi kullanıcılarının kişisel bilgilerini ve verilerini koruma amacıyla bir çok önlem almaktadır. İnternet sitemiz üzerinde kullanıcıların kişisel verilerini saklamak amacıyla ilave yazılım veya programlar kullanılabilir. Film Sözlük internet sitemizin almış olduğu önemlerin dışında internet sitemize ve/veya sistemlerimize yapılan saldırılar sonucunda kişisel verilerin zarar görmesi ve üçüncü şahısların eline geçmesi durumunda Film Sözlük herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Sitemizi ziyaret eden bir kullanıcının, yorum gönderen veya sitede gezinen herhangi bir kullanıcının kişisel verilerine ulaşması veya hesabını ele geçirmesi mümkün değildir. Yorum yaparken kullanmış olduğunuz bilgileri değiştirmek istiyorsanız iletişim bölümünden bizlere ulaşmanız gerekmektedir.

Yalnızca idari kurumlar tarafından gelen talepler ile yine gizlilik politikalarının belirlemiş olduğu şartlar altında tamamen yasalara uygun şekilde kullanıcıların kişisel bilgileri adli makamlar ile paylaşılabilir.

Film Sözlük, sitemiz ve tüm alt sayfalarında paylaşılan bilgi, döküman ve makalelerin doğruluğuna, kullanıcıların ihtiyacını karşılayacağına ve yayında kaldığı süre boyunca güvenli ve geçerlilik süresinin geçmeyeceğine dair herhangi bir garanti vermez. Sitede hatalı bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız iletişim sayfamızdan yöneticilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Film Sözlük üzerinde yayınlanan hiçbir makale, içerik, döküman tavsiye niteliği taşımaz. Sadece bilgilendirme amaçlı olup, çeşitli kaynaklar üzerinde yer alan bilgiler ile derlenerek hazırlanır. Sitede yer alan bilgilerin yanlış kullanılması veya yanlış anlaşılmasından dolayı meydana çıkan maddi manevi herhangi bir zarardan site yönetimi ve editörlerimiz sorumlu tutulamaz.

Film Sözlük internet sitemizde yer alan içerik, makale ve döküman üzerinde hak iddia eden kişiler, kanıtları ve belgeleri ile beraber iletişim sayfamızdan yöneticiler ile iletişim kurabilir, içeriğin yayından kaldırılması için talepte bulunabilir.

Film Sözlük'e ilk girişinizde, sitemiz bilgisayarınıza sizi ayrı kılacak küçük bir çerez (cookie) bilgisi gönderir. Birçok ağ kümesinde olan bu uygulama ile, sayfalarımızı daha hızlı dolaşır ve bazı bölümlere girdiğiniz bilgileri yeniden gitmek zorunda kalmazsınız. Yasal işlemler gerekmedikçe, bu bilgiler kimseyle paylaşılmaz.

Şuan okumakta olduğunuz gizlilik politikası da dahil olmak üzere site içeriğinde değişiklik hakkımız saklıdır. Gerekli görülmesi durumunda Film Sözlük üzerinde yer alan herhangi bir içerik değiştirilir ve bu içerik değişimi herkese açık bir şekilde yapılır.

Yasal uyarı: Film Sözlük internet sitesi üzerinde yer alan makale, içerik, döküman gibi tüm bilgiler farklı kaynaklardan derlenmektedir. Bu kaynaklardaki bilgilerin doğruluğu veya güvenilirliği konusunda FilmSozluk.com herhangi bir garanti sunmaz. Sitemizde yer alan bilgiler herhangi bir yönlendirme ve tavsiye içermemektedir. Yatırım tavsiyesi kesinlikle içermez.

5816 sayılı ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLAR HAKKINDA KANUN gereği Film Sözlük üzerinde makale içeriği ve makalelere yapılan yorumlarda ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında toplum vicdanına sığmayacak ve kanuna aykırı hiçbir mesaj gönderilemez.

kullanıcı sözleşmesi

tevfik
Film Sözlük (sözleşmenin devamında “site” olarak bahsedilecektir) kayıtlı ve yazmaya hak kazanmış kullanıcılarının yazdığı içerikleri servis eden bir içerik sağlayıcısıdır.

Siteye kayıt olan kullanıcılar işbu kullanıcı sözleşmesini ve sözlük formatında yer alan sözlük kurallarını okuduğunu ve uyacağını kabul etmiş sayılır. Ayrıca sözleşme veya kurallar duyuru yapılmaksızın ve tek taraflı olarak değiştirilebilir. Kullanıcı bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılacaktır. Bu nedenle kullanıcıların sözleşme metnini belirli aralıklarla kontrol etmesini öneririz.

TANIMLAR
1-) Sitede kullanıcılar tarafından yayınlanan içerikler iki kategoriye ayrılır: entiri ve yorum (Yazının devamında içerik olarak bahsedilecektir). Entiriler; bir başlık altında toplanmış, o başlıkla ilgili olması beklenen, yazarlar tarafından paylaşılan içeriklerdir. Bir başlığın ilk entirisi hariç olmak üzere entiriler; yazı, link veya resim formunda olabilirler. Başlığın ilk entirisinin tanımlayıcı ve bilgilendirici olması beklenmektedir. Yorumlar; bir entirinin altında yer alan, o entiriye cevaben paylaşılan yazılardır. Kullanıcı; içerik sahibi olan gerçek veya tüzel kişidir.

KULLANICI OLMA ŞARTI
2-) Kullanıcı olmak için üyelik işlemleri yapılırken belirtilen telefon numarasına gönderilen aktivasyon kodunun girilmesi gerekmektedir. Kullanıcılar üye olurken verdiği kişisel bilgilerinin kendi bilgileri olduğunu, Film Sözlük'ün verilen bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı zararları tazmin edeceğini beyan ve taahhüt ederler.
2.a-) Kullanıcılar üye olurken Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Metnini okuyup, onay verdikten sonra kayit islemi gerceklesir.

İÇERİKTEN DOĞAN SORUMLULUK
3-) İçeriklerin mülkiyeti ve tüm sorumluluğu içerik sahibi kullanıcıya aittir. Yazar istediği takdirde içeriklerini silebilir ya da değiştirebilir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında suç teşkil eden bir içerik paylaşılması halinde hukukî ve cezaî tüm sorumluluk münhasıran içeriğin sahibi olan kullanıcıya aittir. Kullanıcılar diğer kullanıcıların haklarına tecavüz edecek nitelikte herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. Site yönetiminin suç teşkil eden içeriği silmesi, içerik sahibinin sorumluluğunu ortadan kaldırmaz. Ayrıca kullanıcının işbu sözleşmeyi ihlal etmesi nedeniyle olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde site yönetiminin üyeye karşı kullanıcı sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır. Site yönetimi gerekli durumlarda: - içeriği silme, - içeriği değiştirme ve - kullanıcının hesabını silme haklarını elinde tutar.

KULLANICI BİLGİLERİ
4-) Yasal zorunluluğun söz konusu olması ve yetkili makamlar tarafından usulüne uygun olarak talep edilmesi halinde site yönetimi, kullanıcıların IP adreslerini ve bilgilerini ilgili makamlarla paylaşabilecektir. Bunun dışında site yönetimi, yazarların kişisel bilgilerini hiçbir üçüncü kişi ile hiçbir durumda paylaşmayacağını taahhüt eder. Ancak Film Sözlük'e yasadışı yoldan erişim sonucunda kullanıcı bilgilerinin ele geçirilmesi gibi olağandışı hallerde doğrudan ya da dolaylı herhangi bir zarara ilişkin sorumluluk kabul edilmeyecektir. Site yönetimi, kullanıcıların bilgilerini gizlilik politikası ve kullanıcı sözleşmesi hükümleri çerçevesinde, siteyi geliştirmek üzere kullanabilir, bir veritabanı üzerinde tasnif ederek muhafaza edebilir. Kullanıcı aksini bildirmediği sürece üyeliği sona erdiğinde de verilerin toplanmasına, Film Sözlük tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder.

HESAP GÜVENLİĞİ
5-) Sözlük hesabının güvenliğine dair tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. Kullanıcıların tahmin edilmesi zor bir şifre oluşturması, üçüncü kişilerle paylaşmaması, üçüncü kişilere ait web sitelerine ve/veya telefon uygulamalarına kullanıcı adı ve şifresini girmemesi, içeriklerde yer alan her linke girmemesi tavsiye olunur.

İÇERİK PAYLAŞIMI
6-) Sitede yayınlanan içerikler, içerik sahibi kullanıcıya aittir. Fakat sitede yayında olan içeriklerini internet üzerinde başka bir sitede daha yayınlaması halinde Film Sözlük'e aktif link vermesi gerekmektedir. İşbu içerikler, içerik sahibi kullanıcı da belirtilmek suretiyle site yönetimi tarafından sosyal medya vb. araçlarla paylaşılabilir.

SÖZLEŞMENİN SÜRESİ
7-) İşbu kullanıcı sözleşmesi, kullanıcının siteye üye olduğu müddetçe yürürlükte kalacak, taraflar arasında hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek, kullanıcının üyelikten ayrılması veya geçici ya da kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması halinde sona ermiş sayılacaktır. Film Sözlük, kullanıcıların işbu sözleşmeyi ya da sözlük formatında yer alan sözlük kurallarını ihlal etmeleri halinde sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

8-) Bu sözleşme toplam 8 maddeden oluşmaktadır. En son 23/09/2022 tarihinde güncellenmiştir.

murat soner

tevfik
murat soner şu an itibari ile youtube'da 400 milyon (genel) izlenmeye sahip film ve dizi eleştirmeni. kendisini tesadüf eseri takip etmiştim ve eleştirilerini oldukça yerinde bulmuştum. ilk videoları ortalama 2-3 dakika oluyordu fakat zamanla kendisini muhteşem geliştirdi.

kendisini senarist kategorisine aldım fakat ürettikleri içerikleri izlediğimiz vakit hem senarist, hem oyuncu, hem de yönetmen olduğunun farkına varırsınız. filmlerden çok türk dizilerini eleştiren murat soner, yapmış olduğu eleştirilerle çok fazla kişi tarafından tepki çekmiştir. benim gibi eleştirmeyi seven, komik gördüğü yerlerde uygun bir şekilde dalga geçen kişiler tarafından da takibe alınmıştır.

son dönemlerde yayınladığı en kısa video içeriği ise erşan kuneri eleştirel yorumuna geldi. dizi içerisinde çağlar çorumlu ve zafer algöz'ün oyunculuklarını çok beğendim. üzgünüm ki, haddinden fazla küfür ediliyor ve bu küfürler zorlama gibi.


neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol